Przejdź do głównej treści

Smakowicie i muzycznie zaprasza LoveLas – kawa i lody pośród przyrody w Tucznie

Zapowiedź
element dekoracyjny
element dekoracyjny

Różnorodność smaków na Szlaku Kulinarnym „Smaki Powiatu Poznańskiego” doskonale uzupełniają dodatkowe atuty, m.in. wydarzenia kulturalne organizowane u jego członków. Wyjątkowym miejscem jest LoveLas – kawa i lody pośród przyrody w Tucznie (ul. Leśna 2), gm. Pobiedziska. Otoczenie świeżej zieleni, smakowitości  – zwłaszcza te przygotowane w formie słodkich i wytrawnych tart oraz doznania muzyczne: tak można w kilku słowach określić wyjątkową atmosferę tego miejsca. LoveLas warto odwiedzić podczas wycieczek rowerowych po Puszczy Zielonce, są także otwarci na gości z czworonogami. Musicie przyznać, że tu wyjątkowość powiatu poznańskiego można chłonąć wszystkimi zmysłami.

Już teraz zapowiadają wakacyjne koncerty:

  • 27 lipca 2024 r., godz. 20.00 zagra BiFF, czyli duet Ania Brachaczek (wokal, guitalele) i Hrabia Fochman (gitara, wokal). Koncert nie jest biletowany, w publikę poleci kapelusz, z którego cała zawartość trafi zespołu. Jak przypominają, „Kapelusz nie czyta kart, więc uprzejmie przypominamy o zabraniu piniążków w gotówce”. Zespół BiFF istnieje od 2006 roku. W jego skład wchodzą byli członkowie legendarnego Pogodno. W 2009 roku zespół wydał debiutancką płytę Ano, która zdobyła dwa Fryderyki (debiut roku i teledysk) i miała siedem nominacji do tej nagrody, nominowana była również do Gwarancji Kultury TVP Kultura. W 2013 roku ukazała się druga płyta zespołu „Attenzione Bambino”. Płyta wyszła dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury i Muzeum Powstania Warszawskiego.
    BiFF zrobił muzykę do słuchowiska muzycznego dla dzieci „Pestka, drops, cukierek”, filmu „Dżej Dżej” oraz spektaklu tanecznego „Legendy miejskie. Śląsk”. 31. sierpnia 2018 odbyła się premiera trzeciej płyty BiFF „Legendy”.Zespół zagrał na najważniejszych polskich festiwalach (Heineken Opener, OFF Festival, KFFP w Opolu). Ania Brachaczek współtworzy też zespół SIQ, znana jest ze współpracy z Acid Drinkers, Muńkiem Staszczykiem, Zbigniewem Hołdysem, Markiem Jackowskim i zespołem Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico (nagroda Fryderyk 2023 w kategorii Indie Pop).

Więcej szczegółów o wydarzeniu roganizatorzy zamieścili w wydarzeniu utworzonym na Facebooku.

  • 3 sierpnia 2024 r., godz. 20.00 zagra Lui Gawrońska, która śpiewa, gra na gitarze, ukulele i pianinie. Trenuje MMA, taekwondo i jeździ na moto-crossie. W 2021 roku postawiła wszystko na jedną kartę i poszła muzyczną drogą. Właśnie ukazuje się jej debiutancka EP-ka. Lui marzy o tym, aby dzięki muzyce obdarować słuchaczy pozytywną energią i mocą płynącą ze szczerych emocji. Jest prostolinijna, charyzmatyczna i autentyczna. A wszystko to okrasza zadziornością, solidną dawką dobrego humoru i dystansu. Nie ma sprzedaży biletów: zbiórka do kapelusza w trakcie koncertu (sugerowane minimum 30 zł).

Więcej o tym wydarzeniu przeczytać można na Facebooku organizatora.

  • 31 sierpnia 2024 r., godz. 20.00 zagra Patryk Pietrzak. Urodził się w Łodzi 19 sierpnia 1991 roku. Tam też tworzy i mieszka. Tekściarz, multiinstrumentalista, songwriter, aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Przez lata wokalista, współtwórca muzyki i autor tekstów zespołu Ted Nemeth. Debiutował solowym albumem „OK BOOMER” (Mystic Production) w 2021 roku, jego singiel „Maryś” dotarł do 1 miejsca „LP” Radia 357. Wiosną tego roku ukażą się „Maczugi” – to kolejny singiel zwiastujący drugi solowy album Patryka Pietrzaka. Zakamuflowana w sentymentalnej podróży do przeszłości historia mogłaby być materiałem na kino drogi, którego akcja dzieje się w samochodzie, nocą, w jednym z większych miast. Bohaterowie tego filmu powinni ze sobą porozmawiać, mają sobie dużo do powiedzenia, powinni do siebie pojechać. To sentyment bajek oglądanych na kineskopowym telewizorze. Leniwy taniec. Myślenie życzeniowe. Romantyzowanie. Jeżeli te zdania nie są dla Ciebie niezrozumiałym bełkotem, znajdziesz w tej muzyce coś dla siebie. Wcześniej drugi album artysty zapowiedział singiel „Więcej”. Emitowany był w kilku najważniejszych rozgłośniach radiowych w kraju z Radiem 357 i Nowy Świat na czele.

Szczegółowe informacje znaleźć można na Facebooku LoveLas.

W przypadku sierpniowych wydarzeń także nie ma sprzedaży biletów: zbiórka do kapelusza w trakcie koncertu (sugerowane minimum 30 zł).


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 04.06.2024, 09:59
  • Ostatnia edycja: 04.06.2024, 09:59
element dekoracyjny
element dekoracyjny