Przejdź do głównej treści
element dekoracyjny
element dekoracyjny

Partnerzy

Powiat Poznański

Stanowi lokalną wspólnotę samorządową tworzoną przez mieszkańców powiatu oraz terytorium siedemnastu gmin. Są nimi Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne. Owe siedemnaście gmin otacza miasto Poznań pierścieniem o szerokości około 25 kilometrów. Jest to jeden z tych powiatów, które swoją siedzibę mają poza własnym obszarem tzn. w sąsiednich miastach mających prawa powiatu. Na terenie powiatu poznańskiego zajmującego powierzchnię 1899,61 km2 mieszka blisko 400 tysięcy mieszkańców, co oznacza, że jest to największy powiat w województwie wielkopolskim.

Link do strony Partnera
logo Powiatu poznańskiego

„Stowarzyszenie Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna (PLOT)

Powstało w 2003 roku z inicjatywy Miasta Poznania, samorządów aglomeracji poznańskiej oraz najważniejszych poznańskich instytucji i przedsiębiorstw, związanych z turystyką.
Głównym celem PLOT jest promocja Poznania i aglomeracji poznańskiej jako miejsca atrakcyjnego turystycznie oraz wspieranie rozwoju rynku turystycznego w tym regionie. Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna stanowi platformę współpracy pomiędzy administracją a branżą turystyczną, instytucjami kulturalnymi oraz podmiotami gospodarczymi, których działalność ma istotne znaczenie dla lokalnego rynku turystycznego.

Link do strony Partnera
logo Poznań travel

„Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

Działalność swoją rozpoczęło w 1964 roku. Jego misją  jest przedstawianie historii rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego z terenu historycznych i współczesnych ziem polskich od czasów prehistorycznych po dzień dzisiejszy, z uwzględnieniem europejskiego kontekstu kulturowego i cywilizacyjnego. Ma to pozwalać publiczności muzealnej zrozumieć, skąd i w jaki sposób powstaje żywność i inne dobra pochodzące z surowców rolniczych i naturalnych. Przedstawiając przeszłość, Muzeum ma pobudzać do refleksji na temat teraźniejszości i przyszłości, ma być instytucją nowoczesną, otwartą na wyzwania przyszłości oraz oczekiwania i potrzeby współczesnego społeczeństwa.

Link do strony Partnera
logo Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

Slow Food Wielkopolska

To ruch społeczny skupiony w ramach stowarzyszenia o zasięgu światowym, który stoi w opozycji do fast food. Nie manifestuje tego w żadnych spektakularnych wystąpieniach, ale stara się uczyć ludzi świadomości i prawa do wyboru tego, co będziemy jedli dzisiaj i za wiele lat. Ruch popiera lokalnych sprzedawców i dąży do tego by ułatwić kontakt, a wręcz skrócić drogę od producenta do konsumenta. Slow Food pielęgnuje tradycje kulinarne, propaguje jedzenie sezonowe i produkty z najbliższej okolicy. Slow Foodowym nie jest jedzeniem np. świeżych szparagów zimą czy krewetek z hodowli itp. Jest więc to wracanie do korzeni, kiedy nasi rodzice, dziadkowie czekali na nowalijki z takim samym utęsknieniem, jak gracz na główną wygraną w Lotto. Nasz organizm jest bowiem tak skonstruowany, by jeść to, co w danym momencie urodzi ziemia czy wyhoduje człowiek. Jedzenie, i to co jemy,  jest codzienną czynnością każdego z nas. To są nasze codzienne wybory.

Link do strony Partnera
logo Slow Food Wielkopolska

Polska Akademia Smaku

Jest to  grupa osób, których łączy wspólna pasja do poszukiwania tradycji i dobrego smaku na domowym stole, w restauracji, na festiwalu  kulinarnym i  pikniku, w kuchni gospodarstwa agroturystycznego, u producenta tradycyjnych produktów na terenie całego kraju.

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane 12 maja 2010 roku.

W skład grupy założycielskiej weszli między innymi krytycy kulinarni, dziennikarze, organizatorzy organizowanych w Polsce festiwali smaków i konkursów kulinarnych, sympatycy SlowFood i propagatorzy polskiej tradycji kulinarnej.

Wszyscy członkowie stowarzyszenia głęboko są przekonani do swojej misji.

Link do strony Partnera
logo Polsiej Akademii Smaku

OK Poznań

To nowoczesny, interaktywny i zindywidualizowany miejski program benefitowy, zachęcający do aktywnego korzystania z lokalnych ofert m.in w takich obszarach, jak kultura i sztuka, sport i rekreacja, podróże czy gastronomia. Uczestnicząc w nim, każdy, kto mieszka i rozlicza swoje podatki w Poznaniu, może skorzystać z szerokiej oferty ulg i zniżek (benefitów), proponowanych przez lokalne instytucje i przedsiębiorców. Korzystanie z benefitów umożliwia Osobista Karta Poznańska, plastikowa lub wirtualna w aplikacji mobilnej. Aktualne informacje o Programie OK Poznań, prezentacje Partnerów oraz oferty benefitów publikowane są na stronie okpoznan.pl oraz, dostępnej bezpłatnie, aplikacji mobilnej OK Poznań.

Link do strony Partnera
logo poznań ok

Polskie Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej

Stowarzyszenie istnieje od ponad dziesięciu lat. Skupia osoby o kulinarnych zainteresowaniach i jest otwarte na wszystkich, którzy uwielbiają poznawać kulturę odwiedzanych miejsc poprzez ich kuchnię. Członkowie stowarzyszenia są zarówno profesjonalnie, jak i też prywatnie związani z branżą gastronomiczną czy turystyki kulinarnej. Choć siedzibą Stowarzyszenia jest Poznań, członkowie pochodzą z różnych stron Polski. Głównym celem PSTK jest promowanie kulinariów w turystyce i samej turystyki kulinarnej, a także jak najszersze edukowanie naszego społeczeństwa w tym zakresie. Stowarzyszenie uczestniczy w różnych projektach i konceptach kulinarnych, organizuje cykliczne konferencje terenowe, współpracuje międzynarodowo oraz ze środowiskami lokalnymi.

Link do strony Partnera
element dekoracyjny
element dekoracyjny