Przejdź do głównej treści
element dekoracyjny
element dekoracyjny

Siedziba

Instytut Skrzynki mieści się w dworze, którego historia sięga końca XIX wieku. Został zbudowany dla niemieckiej rodziny Ifflandów, przez którą zarządzany był do 1945 roku. Po II wojnie światowej majątek znacjonalizowano. Modernizację obiektu przeprowadzono w 1990 i służył jako ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Dwór został pieczołowicie odrestaurowany i zaadaptowany na ośrodek konferencyjno-szkoleniowy, Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego oraz restaurację i pokoje hotelowe. Odbywają się tutaj między innymi spotkania firmowe, imprezy okolicznościowe oraz wydarzenia kulturalne. Budynek otaczają piękne drzewa parkowe, zapewniające gościom wypoczynek w ciszy i blisko natury.


Miejscowość Skrzynki, w której znajduje się Instytut, wzmiankowana jest na kartach historii już od 1357 roku. Od strony północnej krajobraz kształtują pagórki pokryte lasem. Teren ten stanowi fragment ozu, najdłuższego w Polsce (około 37 km) i tworzącego malownicze tło Instytutu Skrzynki. Dojazd z Poznania to zaledwie 25 min od Lotniska Ławica. Miejscowość położona jest blisko autostrady A2 – węzeł Buk (odległość od Instytutu – 5 km). 

 

element dekoracyjny
element dekoracyjny