Przejdź do głównej treści

Przystanek BUK

Zapowiedź
element dekoracyjny
element dekoracyjny

Po sukcesie zeszłorocznej akcji Przystanek Buk zorganizowanej przez Biblioteką Publiczną i Kino Wielkopolanin przyszedł czas na kolejną edycję. Ta pojawi się nie tylko w nowej odsłonie, ale również zostanie rozszerzona. Co więcej – potrwa przez cały sierpień. Warto wspomnieć, że zeszłoroczna akcja Przystanek Buk została wyróżniona przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną i została zaprezentowana na spotkaniu członków PLOT jako przykład dobrych praktyk w zakresie turystyki.

Przystanek Buk junior
Akcja skierowana dla dzieci w wieku szkolnym, która w tym roku otwiera Przystanek Buk. Startujemy w niedzielę 6 sierpnia. Zbiórka o godz. 15.00 przed Sanktuarium. Każdy uczestnik otrzyma Paszport młodego odkrywcy, w którym będzie zbierał pieczątki z kolejnych podróży, a te zapowiadają się intrygująco: plaża pod palmą, Afryka dzika, ryba po grecku i smocze wzgórze! Będzie to spacer z przewodnikiem pełen przygód i zagadek w plenerze, a na koniec dla wszystkich dzieci przewidziane są nagrody.

Przystanek Buk
Dla tych, którym będzie wciąż mało i wyżej wymienione zabytki chcieliby zwiedzić z przewodnikiem zapraszamy 27 sierpnia. Zbiórka przed sanktuarium – o godz. 15.30. Będzie to nieoczywisty spacer po Buku, który większości z mieszkańców wydaje się być tak dobrze znany. Dajcie się zaprosić, a uwierzcie, że będzie to niezapomniane zakończenie okresu wakacyjnego.

Wzorem ubiegłego roku, w tej edycji również czeka na wszystkich uczestników wyjątkowa akcja rabatowa obowiązująca w dniach 6 i 27 sierpnia po okazaniu ulotki. W ulotce znajdują się szczegóły dotyczące oferowanych zniżek – nie zabrakło tam pysznych obiadów, deserów, lodów czy pamiątek z Buku. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Projekty współfinansowane przez Miasto i Gminę Buk.

Autor: Monika Błaszczak-Mańkowska
Źródło: Urząd Miasta i Gminy Buk, powiat.poznan.pl


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 21.07.2023, 14:34
  • Ostatnia edycja: 21.07.2023, 14:34
element dekoracyjny
element dekoracyjny