Przejdź do głównej treści

„Przeszłość – przyszłości” w Muzeum Narodowym w Szreniawie

Zapowiedź
element dekoracyjny
element dekoracyjny
Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza 15.08.2023 r. na imprezę plenerową „Przeszłość – przyszłości”, podczas której cofniemy się do wsi z przeszłości. W trakcie wydarzenia zostanie zaprezentowany tradycyjny obrzęd dożynkowy. Dożynki to tradycyjne polskie święto rolników, to czas, gdy społeczność wsi łączy się w święcie, dziękując za urodzaj i pracę, jaką włożono w zbieranie plonów. To ważne wydarzenie społeczne, które odbywa się zazwyczaj w okresie zbiorów, najczęściej w sierpniu lub wrześniu.

W tym roku przybliżymy dawny zwyczaj święcenia ziół w święto Matki Boskiej Zielnej. Pokażemy jak szykowano wianki z ziół, będzie też można przy ich wykorzystaniu stworzyć własną pracę artystyczną tworząc kolorową i efektowną ozdobę.

Nadarzy się okazja do spróbowania naparów ziołowych, potraw kuchni tradycyjnej i regionalnej, zakupu wyrobów twórców ludowych i rzemieślników. Przy piecach muzealnych można będzie zobaczyć pokaz wypieku chleba na naturalnym zakwasie z możliwością zakupu. Nie zabraknie zabaw, warsztatów i konkursów z nagrodami dla najmłodszych.

Polski Związek Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu wzbogaci wydarzenie licznymi konkursami, zabawami i bezpłatnymi porcjami degustacyjnymi potraw z mięsa drobiowego.

 

źródło: muzeumszreniawa.pl

fot. ilustracyjne canva.com


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 01.08.2023, 15:29
  • Ostatnia edycja: 01.08.2023, 15:29
element dekoracyjny
element dekoracyjny