Przejdź do głównej treści

Folklor łączy pokolenia

Zapowiedź
element dekoracyjny
element dekoracyjny

Dnia 11.08.2023 rozpoczął się Światowy Przegląd Folkloru Integracje 2023, do 19 sierpnia w różnych miastach Wielkopolski zawita folklor z różnych stron świata, w Obornikach organizatorzy zapraszają 15 sierpnia do OOK (ul. Armii Poznań 18, 64 – 600 Oborniki).

Wielobarwny, roztańczony i rozśpiewany korowód zespołów folklorystycznych przemaszerował wczoraj ulicami Poznania. To roztańczone i kolorowe towarzystwo zawita 15 sierpnia do Obornik! Impreza odbędzie się w OOK. Najpierw na terenie amfiteatru w OOK zaprezentują się lokalni artyści ludowi Maniewiacy, Ludowianie, potem około godziny 17-tej wystąpią zespoły ludowe z Francji, Słowacji, Rumuni i Meksyku! W trakcie trwania występów odbywać się festyn smaków i zapachów, oraz konkurs na wianek ziołowy, zielnik i pieczywo ziołowe.

Każda edycja Światowy Przegląd Folkloru jest na swój sposób wyjątkowa i inna. W tym roku festiwalowe wydarzenia będą odbywają się pod hasłem „Folklor łączy pokolenia”, które nawiązuje do pokoleniowego charakteru tańców i sztuki ludowej, ale także do głównego celu festiwalu, czyli integracji. Festiwal odbywa się już od 20 lat, w tym roku po raz pierwszy zagości w Obornikach.

 

/źródło: eoborniki.pl/


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 14.08.2023, 11:03
  • Ostatnia edycja: 14.08.2023, 11:03
element dekoracyjny
element dekoracyjny