Przejdź do głównej treści

Duet kulinarny rozpoczął przygotowania.

Zapowiedź
element dekoracyjny
element dekoracyjny

Wprawdzie do wyjątkowego wieczoru muzyczno-kulinarnego pozostało jeszcze nieco czasu, ale Łukasz Kuropaczewski i Kajetan Świokła są już po pierwszej próbie i mają już opracowane menu, potrawy przetestowane i zapewniają, że goście będą zachwyceni.

A dlaczego słynny gitarzysta klasyczny i znakomity szef kuchni spotkali się w Dworze Skrzynki?

To wszystko w ramach przygotowań do francuskiego wieczoru „Gitarą, nożem i widelcem”, który rozpocznie się 2 grudnia o godzinie 18.00. Sponsorem wydarzenia jest PZU.

Będzie najpierw to koncert muzyki wokółfrancuskiej, po którym goście kontemplować będą muzyczne wrażenia przy kolacji ze specjalnie skomponowanym także francuskim menu. Nie bez powodu mówimy skomponowanym, bo potrawy na ten wieczór dobiera i wspiera szefa kuchni Dworu Skrzynki, Łukasz Kuropaczewski, który jest nie tylko bardzo cenionym gitarzystą klasycznym ale także miłośnikiem, znawcą i praktykiem kuchni.

W czasie poprzedzającego kolację koncertu Łukaszowi Kuropaczewskiemu będzie towarzyszył  przy fortepianie Aleksander Dębicz. Wieczór wypełnią w znacznej części utwory pochodzące z albumu Adela. To pierwszy krążek tego duetu, a jednocześnie jeden z niewielu przykładów muzyki na ten właśnie skład instrumentalny. Gitara klasyczna i fortepian występują razem niezwykle rzadko, tymczasem artyści odnaleźli we współbrzmieniu swoich instrumentów coś szczególnie pociągającego. Utwory na płycie łączą pozornie odległe muzyczne światy, które zbliżają się do siebie zarówno w nietypowych aranżacjach muzyki klasycznej, jak i w nowych kompozycjach. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane przez Aleksandra Dębicza.

Zapowiada się zatem bardzo ciekawy i smakowity wieczór. N Warto dodać, że podczas kolacji będzie też  okazja do posłuchania wspaniałych, kulinarnych i podróżniczych opowieści mistrza Łukasza Kuropaczewskiego.

Zapraszamy – bilety są do kupienia on-line w zakładce BILETY


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 22.11.2023, 10:16
  • Ostatnia edycja: 24.11.2023, 17:57
element dekoracyjny
element dekoracyjny