Przejdź do głównej treści

Buenos Aires – Paris – New York – muzyczna podróż z Wiesławem Prządką

Zapowiedź
element dekoracyjny
element dekoracyjny

W sobotę, 6 lipca o godzinie 19.00 w Dworze Skrzynki w plenerze odbędzie się spotkanie z niezwykłym artystą, a słuchacze spod letniego nieba wyruszą do Argentyny, Francji i USA.

Wiesław Prządka to artysta, który akordeon (często lekceważony w naszym kraju) wprowadził do najlepszych sal koncertowych i filharmonicznych. Miał odwagę grać na nim muzykę całego świata lansując przy okazji własne innowacje.

Zafascynowany tangiem argentyńskim i różnymi stylami muzyki francuskiej współpracował z wieloma artystami. Szerokie horyzonty muzyczne Wiesława Prządki zaowocowały koncertami i nagraniami z największymi postaciami światowej i polskiej sceny muzycznej – Richardem Galliano, Gustavo Fontana, Krzesimirem Dębskim, Waldemarem Malickim, Zbigniewem Górnym, Anną Duczmal – Mróz, Stanisławem Soyką, Tomkiem Szymusiem, Tomaszem Tomaszewskim i wieloma innymi twórcami sceny filharmonicznej, popowej i jazzowej.

Wiesław Prządka w Dworze Skrzynki wystąpi wspólnie z francuskim wokalistą Chrisem Schittulli”m i towarzyszącym im doskonałym pianistą Rafałem Karasiewiczem.

Artyści zabiorą publiczność w Skrzynkach w muzyczna podróż do najważniejszych kulturalnych stolic świata – do Buenos Aires, do Paryża i Nowego Jorku. Nie zabraknie znanych i bardzo lubianych piosenek: między innymi Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, Jo Dussina, tang legendarnego Astora Piazzolli, a całości dopełnią kompozycje Richarda Galliano oraz największe hity Georga Garshwina.

To najlepsza rekomendacja, by jak najszybciej kupić wraz z przyjaciółmi bilety na lipcowy koncert w Dworze Skrzynki.

Bilety do kupienia on-line na https://instytutskrzynki.pl/bilety/ oraz https://dworskrzynki.pl/bilety/


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 29.06.2024, 14:23
  • Ostatnia edycja: 29.06.2024, 14:23
element dekoracyjny
element dekoracyjny