Przejdź do głównej treści

Skrzynki pełne skarbów – spotkanie z Henrykiem Ratajczakiem z Buku

element dekoracyjny
element dekoracyjny

Dwór Skrzynki zaprasza 24 lutego 2024 r. na pierwsze tegoroczne spotkanie z kolekcjonerami. Tym razem swoje skarby zaprezentuje Henryk Ratajczak z Buku, który od lat kolekcjonuje sprzęt RTV głównie z czasów PRL, ale nie tylko.

Gromadzi, naprawia, uruchamia: radia, magnetofony szpulowe i kastowe, grające szafy, projektory – nawet kinowe! W jego bukowskim domu kolekcji nieco już ciasno, ale pan Henryk deklaruje, że zaopiekuje się każdym zabytkowym radiem, magnetofonem lub aparatem fotograficznym. Nie kolekcjonuje jedynie telewizorów, bo – jak mówi, zajmują zbyt dużo miejsca.

Jaki jest najcenniejszy radioodbiornik w jego kolekcji? Na jakim sprzęcie pracowali niegdyś reporterzy radiowi? Dlaczego stare radia miały magiczne zielone oko? Na takie i wiele innych pytań Henryk Ratajczak z chęcią odpowie 24 lutego w Dworze Skrzynki. Od godziny 17 będzie opowiadał o swojej kolekcji, zaprezentuje interesujące eksponaty i zapowiada prawdziwą fonograficzną ciekawostkę – niespodziankę!

To pierwsze i na pewno nie ostatnie w tym roku spotkanie z pasjonatami w Skrzynkach. Kolekcje bywają bardzo różne: mogą to być drogie zbiory dzieł sztuki, a niekiedy pełne pudła i szuflady  zwykłych i nieposiadających specjalnej wartości przedmiotów. Ale w każdym zbiorze najważniejszą dla kolekcjonera wartością kolekcji jest jej wartość sentymentalna. Kolekcjonerstwo to pasja, która nas kształtuje i dlatego każda kolekcja i każdy kolekcjoner to odrębna, wyjątkowa historia spisana w wielotomowym doświadczeniu, warta opowiedzenia.

Zapraszamy zatem do Dworu Skrzynki.  Wstęp wolny.


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 12.02.2024, 10:41
  • Ostatnia edycja: 12.02.2024, 10:41
element dekoracyjny
element dekoracyjny