Przejdź do głównej treści

Kasia K8 Rościńska zaśpiewa w Dworze Skrzynki

element dekoracyjny
element dekoracyjny

Instytut Skrzynki zaprasza 2 marca o godz. 18.30 na koncert  „TRIBUTE TO STARS”, w którym Kasia K8 Rościńska w towarzystwie  Dawida „Pasażera” Szmatuły  zaprezentuje największe przeboje światowej wokalistyki w stylu pop, soul i jazz. W programie usłyszymy piosenki miedzy innymi Michaela Jacksona, Whitney Houston i Georga Michaela.

Tytuł koncertu sugeruje, że artystka złoży swoisty hołd słynnym wokalistom, jednak znając dorobek artystyczny Kasi Rościńskiej można pokusić się o bardziej przewrotne tłumaczenie TRIBUTE TO STARS.

Okazuje się, że wiele znanych postaci polskiej sceny muzycznej może jej składać hołd – w podzięce za często żmudną i nieprzynoszącą sławy (poza środowiskiem muzycznym) pracę w studiu nagrań lub w  salach prób. To cała plejada znanych nazwisk.

Kasia Rościńska jest bowiem nie tylko świetną wokalistką,  ale także trenerką wokalną, autorką tekstów, kompozytorką, producentką muzyczną i wokalną. Współpracowała wokalnie m. in. z: Natalią Kukulską, Kubą Badachem, Anną Karwan, Edytą Górniak, Marcinem Maciejczykiem, Roksaną Węgiel, Wiki Gabor, Mateuszem Damięckim, Kubą Badachem, Krzysztofem Krawczykiem, Stanem Borysem, Kayah, Peją, Mezo, Ten Typ Mes, Anną Jurksztowicz, Michałem Urbaniakiem, Kasią Wilk i Audiofeels.

Brała udział jako trener wokalny i konsultant oraz „chórek” w 10-ciu edycjach programu „The Voice of Poland”, w programach: „The Voice Senior”, „The 4 – Bitwa o sławę”, trzeciej  edycji programu „Bitwa na głosy” oraz jako konsultant wspierający w „The Voice Kids”.

Śpiewała na wielu festiwalach piosenki, towarzyszyła artystom na ich płytach, nagrywała duety, chórki, brała udział w znanych projektach muzycznych, takich jak Tribute to Michael Jackson, Tribute to George Michael, Tribute to Whitney Houston, U2 Symfonicznie i wielu innych. Utwory tych wykonawców między innymi usłyszymy podczas planowanego wydarzenia w Skrzynkach. Warto podkreślić, że Kasia  Rościńska ma ogromne doświadczenie wokalne i sceniczne. Sama wydała do tej pory płytę solową”K8 o’clock” – czekamy na kolejne krążki.

Jako trener wokalny wspiera artystów – zarówno aktywnych scenicznie,  jak i tych początkujących. . Od lat prowadzi konsultacje indywidualne dla wokalistów, aktorów oraz wszystkich, którzy chcą uwolnić i rozwijać swój głos. Prowadzi również wiele warsztatów o tematyce: emisja głosu, angielski w śpiewaniu, styl w śpiewaniu, jak pisać teksty po angielsku, jak pracować w studio. W swoje pracy pedagogicznej wykorzystuje ogromną wiedzę i doświadczenie łącząc zagadnienia miedzy innymi z zakresu fizjologii, fizjoterapii, logopedii i psychologii.

Jej motto zawodowe brzmi: „Głosu się nie ustawia, głos się uwalnia.” Jak sama to robi będzie się można przekonać 2 marca w Dworze Skrzynki.

Artystce podczas koncertu „TRIBUTE TO STARS” będzie towarzyszył na fortepianie Dawid „Pasażer” Szmatuła  – pianista, aranżer, kompozytor i muzyk sesyjny. W czasie swojej aktywności muzycznej współpracował w studiu i na scenie z polskimi i zagranicznymi gwiazdami, m. in. Mezo, Sylwią Grzeszczak, Mrozem czy Katarzyną Wilk, a także brał udział w nagraniach kilkunastu płyt oraz kilkudziesięciu singli.

Bilety w cenie 50 zł są do nabycia on-line na stronie Instytutu.

UWAGA

Ze względu na fakt, że w trakcie koncertu obsługa restauracji nie obsługuje gości, prosimy o przybycie z co najmniej półgodzinnym wyprzedzeniem, a także zachęcamy do skorzystania z naszej oferty gastronomicznej po zakończeniu muzycznej części wieczoru.

 

 

 

 

 


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 26.01.2024, 13:23
  • Ostatnia edycja: 16.02.2024, 11:09
element dekoracyjny
element dekoracyjny