Przejdź do głównej treści

ROGALIN – wystawa fotografii Jacka Gulczyńskiego (wernisaż)

element dekoracyjny
element dekoracyjny

„Rogalin” to tytuł wystawy fotografii Jacka Gulczyńskiego, która będzie miała swój wernisaż w sobotę, 28 października br. o godz. 17.00 w Galerii Skrzynki, mieszczącej się w przyziemiu Dworu Skrzynki (pl. Parkowy 1, 62-060 Skrzynki, gm. Stęszew, powiat poznański). Ten wyjątkowy cykl powstawał aż 15 lat, a sam autor nie kryje, że (…) ogromny wkład w powstanie tej wystawy miały moje psy. Przez wiele lat pracowicie wyprowadzały mnie na długie spacery w przepiękne miejsce, jakim są łęgi rogalińskie. Cierpliwie pozwalały na mnóstwo obserwacji, zarówno pięknej przyrody jak i zwierząt, które tam żyją na co dzień.

Jacek Gulczyński zaprasza więc nas do obejrzenia niezwykłego tańca ptaków, luster utworzonych przez rozlewiska; przestrzeni, która chwilami przywodzi dalekie krainy, a w rzeczywistości ukazuje nieco tajemniczy zakątek w powiecie poznańskim.

Artysta urodził się na początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. W latach siedemdziesiątych studiował grafikę i malarstwo w Poznaniu. Jego kontakty z fotografią sięgają czasów liceum, jednak znaczne nasilenie zainteresowania nastąpiło podczas studiów, kiedy to wykorzystywał fotografię w swoich pracach graficznych i malarskich. Pod koniec lat osiemdziesiątych definitywnie porzucił  malarstwo i grafikę na rzecz fotografii. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych zafascynowała go cyfrowa obróbka obrazu fotograficznego.

Jacek Gulczyński jest autorem wielu cykli między innymi: „Ślady”, „Szkice”, „Portrety” a także projektów okładek płytowych. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach, a zdobył również kilkanaście nagród oraz wyróżnień w konkursach malarskich.

Wstęp na wernisaż oraz wystawę jest bezpłatny. Goście odwiedzający weekendowo restaurację w Dworze Skrzynki mogą również odwiedzić wystawę (o szczegóły prosimy pytać obsługę).

 

 

Wernisaż wystawy fotografii Jacka Gulczyńskiego pt. ROGALIN

28.10.2023 r. g. 17:00

Galeria Skrzynki – Dwór Skrzynki

Pl. Parkowy 1, 62-060 Skrzynki

gm. Stęszew, powiat poznański

www.dworskrzynki.pl


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 18.10.2023, 14:10
  • Ostatnia edycja: 18.10.2023, 14:10
element dekoracyjny
element dekoracyjny