Przejdź do głównej treści

MOJE KORZENIE, MOJE TRADYCJE warsztaty arteterapeutyczne dla Kół Gospodyń Wiejskich

element dekoracyjny
element dekoracyjny

Zapraszamy warsztaty arteterapeutyczne, czyli warsztaty terapii poprzez sztukę. Ich program został specjalnie zaprojektowany z myślą o członkach Kół Gospodyń Wiejskich, a ich tematyka poruszać będzie zagadnienia związane z tradycją, łączeniem przeszłości z przyszłością i dziedzictwem kulturowym.

Wykorzystując technikę kolażu, uczestnicy stworzą mapę swoich korzeni. Twórczemu działaniu towarzyszyć będzie moderowana przez prowadzącą rozmowa, która przeplatana będzie zainspirowanymi tematem warsztatów pytaniami: Czym są dla mnie moje korzenie? Jaką rolę w moim życiu odgrywa tradycja? Czego nauczyłam/łem się od moich przodków, babek i prababek? Co chciałabym po sobie zostawić? Gdzie w tym wszystkim jestem ja – jako kobieta, jako mężczyzna?

Misją warsztatów jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której w życzliwej atmosferze uczestnicy będą mogli porozmawiać o tym, co jest dla nich ważne. Funkcjonując na co dzień w zorganizowanych strukturach Kół, uczestnicy będą mogli spojrzeć na siebie z nieco innej, nieznanej do tej pory perspektywy, zainspirować się swoimi doświadczeniami i zintegrować jako grupa, którą napędza wspólne, twórcze działanie.

Warsztaty są bezpłatne i odbędą się 25 listopada br. w sali konferencyjnej Dworu Skrzynki, przy placu Parkowym 1 w Skrzynkach (62-060, gm. Stęszew, powiat poznański). Potrwają od godziny 12:00 do 15:00. Zapisy przyjmowane są do dnia 21 listopada włącznie e-mailowo: kontakt@instytutskrzynki.pl. Liczba miejsc ograniczona. Informacji udzielamy e-mailowo lub telefonicznie: 533 115 181.

Prowadzi je Marta Szostak, absolwentka arteterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego oraz muzykologii, kulturoznawstwa i studiów z zakresu rozwoju publiczności na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Stale współpracuje z poznańskimi NGOsami, w tym Fundacją Odzyskani oraz Fundacją im. Julii Woykowskiej, w których prowadzi warsztaty arteterapeutyczne przeznaczone głównie (choć nie jedynie) dla młodzieży i młodych dorosłych. W poznańskiej Scenie Roboczej – Społecznym Miejscu Kultury zaprojektowała i przeprowadziła pilotażowe warsztaty towarzyszące premierze jednego ze spektakli. Regularnie współtworzy działania edukacyjne organizowane przez Teatr Muzyczny w Łodzi.

Arteterapia to dla niej podróż przez sztukę w głąb siebie; to szansa na usłyszenie swojego głosu oraz zaobserwowanie i nazwanie emocji, to przestrzeń do rozwoju i czas na refleksję, którą wspiera swobodne twórcze działanie. To proces, w którym sztuka jest towarzyszem, a człowiek – celem.


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 08.10.2023, 09:44
  • Ostatnia edycja: 08.10.2023, 09:51
element dekoracyjny
element dekoracyjny