Przejdź do głównej treści

Koncert Świąteczny zespołu INSPIRO ESEMBLE

element dekoracyjny
element dekoracyjny

Zapraszamy serdecznie na ciepły, miły, jakże rodzinny wieczór muzyczny i Koncert Świąteczny, który odbędzie się w sobotę 16 grudnia br. o godzinie 19.00 w pięknych przestrzeniach Dworu Skrzynki (pl. Parkowy 1, 62-060 Skrzynki, gm. Stęszew, powiat poznański). W zbiorowej i solowej odsłonie wystąpi poznański zespół śpiewaków INSPIRO Ensemble pod dyrekcją Aleksandry Wojtaszek, a w programie znajdą się zarówno kolędy tradycyjne i pastorałki, jak też utwory Bożonarodzeniowe i Christmas songs, czyli bardzo dobrze znane wszystkim melodie. Na koniec mała niespodzianka świąteczna dla wszystkich uczestników. Gwarantujemy wspaniałą atmosferę, nikogo nie może zabraknąć!

INSPIRO Ensemble to kameralny zespół wokalny założony w Poznaniu 2006 r. przez Aleksandrę Wojtaszek, który skupia wykształconych muzycznie pasjonatów śpiewu a cappella i otwarty jest na każdy rodzaj repertuaru: od renesansowych madrygałów, poprzez pieśni romantyczne czy utwory operetkowe, aż po twórczość kompozytorów współczesnych, ze specjalnym ukłonem w stronę oryginalnych aranżacji muzyki rozrywkowej – standardów jazzowych, bossa novy, piosenek Agnieszki Osieckiej oraz muzyki świata.

INSPIRO Ensemble szybko wpasował się w mapę muzyczną Poznania, występując uczestnicząc w stałych kulturalnych wydarzeniach miasta. Koncertował też w wielu innych miastach Polski, a także za granicą – w Niemczech, Czechach, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Szwecji, Grecji, na Malcie i trzykrotnie w Izraelu.

Zespół ma w dorobku cykl tematycznych koncertów autorskich (m.in. z muzyką epoki baroku czy XIX wieku, z muzyką kubańska, brazylijską, chińską czy arabską), oprawę uroczystości akademickich wielu uczelni wyższych, walentynkowe koncerty charytatywne we współpracy z Urzędem Miasta Poznania, wspólne projekty z innymi chórami (Chór Kameralny Uniwersytetu Warszawskiego, Amalgam Jazz Chorale, Ensemble Guillaume itp.), z muzykami solowymi (Hanna Banaszak, Magda Umer, Rey Ceballo itp.), z zespołami smyczkowymi oraz orkiestrami (Sinfonietta Polonia pod dyr. Cheunga Chaua i Pro Artibus Hannover pod dyr. Hansa Eulera), ponadto udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, a także udział w audycji w Studio Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej Programu III Polskiego Radia.

Bilety na świąteczny koncert w cenie 35 złotych od osoby dostępne są na stronie internetowej www.dworskrzynki.pl.


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 04.12.2023, 21:35
  • Ostatnia edycja: 04.12.2023, 21:58
element dekoracyjny
element dekoracyjny