Przejdź do głównej treści

„Dbajmy o czas” recital Grzegorza Tomczaka

element dekoracyjny
element dekoracyjny

Jesienną melancholię warto pozytywnie podkręcić podczas niezwykłego wydarzenia w Dworze Skrzynki: poezja, muzyka oraz klimat przytulnie odrestaurowanego zabytkowego obiektu to atrakcje, które czekają w sobotę 4 listopada. O godzinie 18:30 rozpocznie się recital Grzegorza Tomczaka – jednego z najznakomitszych polskich bardów.

„Dbajmy o czas” to program złożony z autorskich piosenek Grzegorza Tomczaka. Piosenek wcześniejszych i nowszych, wczorajszych i dzisiejszych… Znakomitemu poznańskiemu artyście towarzyszyć będą: na fortepianie Dawid Troczewski, a na gitarze Grzegorz Kopala.

Grzegorz Tomczak – poeta, autor tekstów piosenek, bard, kompozytor, artysta estradowy jest absolwentem polonistyki na UAM w Poznaniu. Jest laureat głównej nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1979) oraz nagrody publiczności w koncercie „Premiery OPPA’99” w Warszawie. Z krakowskim Festiwalem związany do dziś jako członek Rady Artystycznej.

W 1981 wystąpił na legendarnym Festiwalu Piosenki Prawdziwej „Zakazane Piosenki” w Gdańsku.

Od połowy lat osiemdziesiątych współpracuje z czołówką polskiej estrady – jego piosenki śpiewali m.in.: Maryla Rodowicz, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Zbigniew Wodecki. Od 2003 roku współpracuje z kabaretem „Tey” Zenona Laskowika, z którym występował w Niemczech, Austrii, Szwecji, USA i Kanadzie.

Wydał do tej pory sześć płyt autorskich (w tym trzy duetowe z Iwoną Loranc) i trzy tomiki poetyckie.

Jednak najważniejszy jest zawsze – jak twierdzi – kontakt z publicznością i stąd liczne recitale autorskie na terenie całej Polski.

A jaki to będzie wieczór? Będzie z pewnością nastrojowo, nieco nostalgicznie i refleksyjnie. Jednego pewnością nie zabraknie – uwielbienia dla pięknej poetyckiej polszczyzny…

Recital „Dbajmy o czas” to dbałość o piosenki. I związane z nimi wyciszenie, by niepotrzebnie nie marnować czasu na rzeczy nieistotne. A z czasem trzeba się pogodzić. Nie trzaskać drzwiami, nie wychodzić. Najlepiej usiąść i posłuchać piosenek. Piosenek lirycznych, poetyckich, przy których można uspokoić  skołatane myśli. Piosenek, które mogą być skutecznym, acz krótkotrwałym antidotum na dziwactwa tego świata, złe miłości, na potworności wojny. Piosenek, które choć na chwilę pomogą oderwać się od hałaśliwego życia i pozwolą pobyć ze słowem. Śpiewanym i mówionym. Dbając jednocześnie o czas, gdyż:

„Nigdy nie będzie tak, jak przedtem,

nigdy nie będzie tak, jak było…”

A więc Ludzie! Dbajmy o czas!”

Bilety w cenie 50 zł/os. do nabycia na platformie EKOBILET  – liczba miejsc ograniczona. 

W cenie biletu do wyboru gorące, ziemne napoje lub kieliszek wina. W dniu wydarzenia, przed koncertem będzie można zamówić kolację ze specjalnego, skróconego menu w restauracji Dworu Skrzynki. Dania serwowane będą po zakończonym występie artysty.

 

„Dbajmy o czas” recital Grzegorza Tomczaka

4 listopada 2023 r. godz. 18:30

Dwór Skrzynki

Pl. Parkowy 1, 62-060 Skrzynki, gm. Stęszew, powiat poznański

www.dworskrzynki.pl

 


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 11.10.2023, 10:08
  • Ostatnia edycja: 16.10.2023, 15:13
element dekoracyjny
element dekoracyjny