Przejdź do głównej treści

„Konopielka” w Dworze Skrzynki

element dekoracyjny
element dekoracyjny

„Konopielka” – polska komedia obyczajowa z 1981 roku, to kolejny film wyświetlany w Dworze Skrzynki. W piątek, 11 sierpnia o godz. 21.00 rozpocznie się seans filmowy Kina Letniego na placu eventowym przy Kuchni Grillowej na terenie Dworu Skrzynki (pl. Parkowy 1, 62-060 Skrzynki, gm. Stęszew).

Film zrealizowany został na podstawie najbardziej znanej powieść Edwarda Redlińskiego o tym samym tytule. Warto dodać, że książka nagrodzona została przez tygodnik „Kultura” jako najlepsza książka roku 1973.

Film opowiada historię ludzi ze wsi na białostocczyźnie. Bohater, który  udał się do lasu po chrust,  po powrocie w swoim domostwie zastał „miastowych”, a w wyniku ich przyjazdu we wsi zapanowała istna rewolucja. W rolach głównych znakomici aktorzy: Anna Seniuk, Franciszek Pieczka oraz Krzysztof Majchrzak. Film ten powstał wg. scenariusza i w reżyserii Witolda Leszczyńskiego. Zdobył też nagrodę i nominację w konkursie polskich filmów Złote Lwy (1984 r.).

Seans Kina Letniego w Skrzynkach poprzedzi zwiedzanie dworu z przewodnikiem: zbiórka o godz. 20.00 w hallu (zwiedzanie trwa ok. 30 minut). Od godz. 20.00 również działać będzie kawiarenka w Kuchni Grillowej, gdzie na kinomanów czekać będą zimne i gorące napoje, a także przekąski i popcorn. Serdecznie zapraszamy.


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 04.08.2023, 16:30
  • Ostatnia edycja: 04.08.2023, 16:30
element dekoracyjny
element dekoracyjny