Przejdź do głównej treści

Festiwal Dobrego Smaku

element dekoracyjny
element dekoracyjny

Najsmaczniejsze wydarzenie roku już w ten weekend w Poznaniu. 

Już w najbliższy piątek w Poznaniu rozpocznie się kolejna edycja znanego chyba wszystkim mieszkańcom miasta Festiwalu Dobrego Smaku. Jak co roku na gości czekają: jarmark Dobrego Smaku, koncerty, konkurs Polska Nalewka Roku oraz występy artystyczne. Impreza potrwa przez cały drugi weekend od 11 do 15 sierpnia.

Już po raz drugi impreza odbywa się na Placu Kolegiackim. Remont płyty Starego Rynku wymusił przeniesienie imprezy i skurczenie jej do zdecydowanie bardziej kameralnej formy.  Mniejsza przestrzeń oznacza mniejszą liczbę wystawców. organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie tu smakołyk dla siebie dodając, że ubiegłoroczna edycja ze świetną frekwencją i doskonałą atmosferą pokazała, że Plac Kolegiacki był dobrym wyborem.

Wśród wystawców Jarmarku Dobrego Smaku są zarówno producenci regionalnych przysmaków z Polski jak i cała grupa międzynarodowych gastronomów, zatem o podniebienia gości oscypek czy poznańska pyra z gzikiem walczyć będą z litewskimi wędlinami, węgierskim langoszem czy turecką baklawą.

Samochód warto zostawić w domu, na dorosłych odwiedzających czekać będą między innymi lubuscy winiarze, producenci rzemieślniczych cydrów oraz wysokiej jakości destylatów w niewielkich manufaktur z całej Polski.

W każde popołudnie organizatorzy zapraszają na muzyczne występy festiwalowej orkiestry  Yes Chef! Band! w repertuarze standardów jazzowych i przebojów muzyki rozrywkowej w autorskich aranżacjach.

Na festiwal wraca też folklor. W ramach współpracy ze Światowym Przeglądem Folkloru Integracje, we wtorek 15 sierpnia o godzinie 12.15 organizatorzy zapraszają na korowód i występy zespołów folklorystycznych m.in. z Meksyku, Francji, Rumunii i Polski.

Konkurs Polska Nalewka to już festiwalowa tradycja – twórcy domowych nalewek z całej polski już od tygodni nadsyłają swoje najlepsze wiśniówki, pigwówki czy orzechówki, a wielu z nich przyjedzie do Poznania osobiście. W sobotę 12 sierpnia festiwalowe jury – Kapituła Dobrego Smaku – oceni wszystkie zgłoszone trunki a autora Polskiej Nalewki Roku 2023 poznamy jeszcze tego wieczora.

W konkursie Polska Nalewka Roku 2023 pozaregulaminową nagrodę specjalną ufunduje też Instytut Skrzynki – nagrodę dla najlepszej nalewki z terenu metropolii poznańskiej. Warto przypomnieć, że Metropolia Poznań to stowarzyszenie, w skład którego wchodzą: powiat poznański, wszystkie 17 gmin powiatu poznańskiego, miasto Poznań oraz Skoki, Oborniki Wlkp., Szamotuły i Śrem.

Nagrodą będzie Voucher na nocleg ze śniadaniem dla dwóch osób w Dworze Skrzynki połączony z osobistym i dedykowanym spotkaniem konsultacyjnym wokół nalewkowym laureata tej nagrody z mistrzem nalewek Hieronimem Błażejakiem. Termin zrealizowania Vouchera: do końca roku 2023 (do uzgodnienia z Instytutem Skrzynki i laureatem). Nagrodę podczas uroczystego ogłoszenia wyników na Placu Kolegiackim w Poznaniu wręczy juror i jednocześnie pomysłodawca konkursu POLSKA NALEWKA ROKU – Jan Babczyszyn, dyrektor Instytutu Skrzynki.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku organizowana jest przez Fundację Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku we współpracy z Estrada Poznańską. Partnerem Muzycznym wydarzenia jest Aquanet SA. Impreza potrwa od 11 do 15 sierpnia 2023r.

Pełen program informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.ofds.pl.

 


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 08.08.2023, 15:13
  • Ostatnia edycja: 08.08.2023, 15:13
element dekoracyjny
element dekoracyjny