W miniony weekend, na zaproszenie Pasieki Smakulskich, dr Karolina Echaust z Instytutu Skrzynki brała udział w „Weekendowym evencie dla miłośników tradycji i pszczelarstwa” w Pakosławiu k. Rawicza.
Pasieka Smakulskich prowadzi Żywe Muzeum Miodu, które jest interaktywnym miejscem, gdzie dzieci i dorośli mogą poznawać tajniki życia pszczół, ich hodowli oraz tradycji pszczelarskich.
W ramach wydarzenia dr Karolina Echaust – kierownik Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego Instytutu Skrzynki – wygłosiła dla uczestników warsztatów wykład „Od barci do ula ramowego – o dziedzictwie kulturowym i naturalnym hodowli pszczoły miodnej.”
Następnie pod okiem instruktorki Niny Jarzęckiej, uczestnicy warsztatów wykonali ul kószkę ze słomy, w którym będzie można zasiedlić pszczoły.
Na takim wydarzeniu nie mogło też zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci tortu… oczywiście w kształcie kószki. Na zakończenie pamiątkowe certyfikaty ukończenia kursu wyplatania kószek, wręczył uczestnikom Piotr Smakulski wraz z Niną Jarzęcką.
W warsztatach uczestniczyła także Pani Monika z Gospodarstwa Pasiecznego Miody Ibrona należącego do Szlaku Kulinarnego „Smaki Powiatu Poznańskiego”.
Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie dla Instytutu Skrzynki i Pasieki Smakulskich początkiem owocnej i długoletniej współpracy.
Pasieka Smakulskich:
Facebook https://www.facebook.com/pasiekasmakulskich
Instagram https://www.instagram.com/pasiekasmakulskich/