Przejdź do głównej treści

Przedstawicielki chorwackiej Żupanii Vukovarsko-Srijemskiej poznają powiat poznański

Relacja
element dekoracyjny
element dekoracyjny

W październiku br. przedstawicielki administracji Żupanii Vukovarsko-Srijemskiej (partnerski region województwa wielkopolskiego w Chorwacji): Dubravka Tomšik  Dyrektor Wydziału Finansów oraz Anamaria Mišić – starszy specjalista ds. kultury, Wydział Turystyki i Kultury goszczą w Wielkopolsce w ramach programu stażowego „Wielkopolska Akademia Samorządności (WAS)”.

Goście z Chorwacji, wraz z przedstawicielką Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, który prowadzi program w dniu 24 października odwiedziły Dwór Skrzynki, siedzibę Instytutu Skrzynki – Instytut Dokumentacji, Rozwoju i Promocji Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego. Na spotkaniu z dyrekcją Instytutu goście poznali historię obiektu, realizowane zadania statutowe samorządowej instytucji kultury oraz planowane akcje promujące region, ale również służące edukacji mieszkańców powiatu w zakresie lokalnych tradycji i obyczajów.

Celem Programu WAS jest przekazywanie uczestnikom z zagranicy umiejętności i wiedzy, która przybliży im wybrane aspekty funkcjonowania samorządu regionalnego w Polsce.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji stażu jest przybliżenie kompetencji Samorządu Województwa Wielkopolskiego w obszarach kultury, turystyki oraz planowania regionalnego budżetu.

Obecnie Biuro Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego jako koordynator stażu przygotowuje program merytoryczny.

Żupania jest niewielkim regionem, zamieszkiwanym przez 144 tys. mieszkańców dlatego w programie studyjnej wizyty organizatorzy starają  się prezentować partnerom ciekawe rozwiązania w danym obszarze nie tylko na poziomie województwa, ale także powiatów i gmin.


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 26.10.2023, 10:31
  • Ostatnia edycja: 26.10.2023, 11:36
element dekoracyjny
element dekoracyjny