Przejdź do głównej treści

Poszukiwanie inspiracji na warsztatach ARTE w Dworze Skrzynki

Relacja
element dekoracyjny
element dekoracyjny

Tematem sobotnich warsztatów arteterapeutycznych w Dworze Skrzynki była „inspiracja”. W gronie 12 uczestniczek, wśród których znalazły się miedzy innymi członkinie okolicznych kół gospodyń wiejskich, prowadząca Marta Szostak rozmawiała o tym, skąd czerpiemy siłę do codziennych zmagań, co nas relaksuje i napędza do działania. Wspólna wymiana doświadczeń była bardzo, nomen-omen, inspirująca, podobnie jak tworzenie wielkoformatowych obrazów bez użycia pędzli, za to z użyciem własnych dłoni. Spotkanie upłynęło w mgnieniu oka i w bardzo przyjaznej atmosferze.

Już teraz zapraszamy na kolejne, styczniowe warsztaty pn. „Czas na debiut. O lęku. / kolaż” (18 stycznia 2024 r.)

W ramach tego spotkania uczestniczki będą szukać odpowiedzi na pytania:
Kiedy się boję? Czy do lęku trzeba się „przyznawać”? Jak wygląda mój lęk, jaką ma twarz,
budowę, kolor, tembr głosu? Panie pracować będą nad wspierającymi i blokującymi je przekonaniami dotyczącymi lęku i nad ujęciem ich w formie kolażu. Dodatkowo wykorzystane zostaną elementy ćwiczeń zaczerpniętych z improwizacji teatralnej.

  • Sesja trwa 3 godziny: od 9:45 do  12:45
  • Grupa liczyć będzie maksymalnie 12 osób, czyli decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Odpłatność:  50 zł od osoby
  • Wiek: od 13 do 83 lat, czyli w praktyce nie ma znaczenia – liczą się przede wszystkim chęci!

Zgłoszenia prosimy kierować poprzez stronę: www.dworskrzynki.pl lub na adres: kontakt@instytutskrzynki.pl

Kim jest Marta Szostak  prowadzącą warsztaty?

Jest  absolwentką arteterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego oraz muzykologii, kulturoznawstwa i studiów z zakresu rozwoju publiczności na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Stale współpracuje z poznańskimi NGO-sami, w tym Fundacją Odzyskani oraz Fundacją im. Julii Woykowskiej, w których prowadzi warsztaty arteterapeutyczne przeznaczone głównie (choć nie jedynie) dla młodzieży i tzw. młodych dorosłych. W poznańskiej Scenie Roboczej – Społecznym Miejscu Kultury zaprojektowała i przeprowadziła pilotażowe warsztaty towarzyszące premierze jednego ze spektakli. Regularnie współtworzy działania edukacyjne organizowane przez Teatr Muzyczny w Łodzi. Arteterapia to dla niej podróż przez sztukę w głąb siebie; to szansa na usłyszenie swojego głosu oraz zaobserwowanie i nazwanie emocji, to przestrzeń do rozwoju i czas na refleksję, którą wspiera swobodne twórcze działanie. To proces, w którym sztuka jest towarzyszem, a człowiek – celem.

Serdecznie zapraszamy!

 


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 25.11.2024, 15:40
  • Ostatnia edycja: 25.11.2024, 15:40
element dekoracyjny
element dekoracyjny