Przejdź do głównej treści

„Na wielkopolskich szlakach – pomysł na wakacje”. Dwór Skrzynki zainaugurował letni sezon plenerowy

Relacja
element dekoracyjny
element dekoracyjny

Mimo ogromnego upału dużo gości, lokalne smaki, wielkopolskie winnice i dwa koncerty pod gołym niebem – tak rozpoczęło się lato w Dworze Skrzynki. W sobotę, 27 czerwca, odbyło się wydarzenie „Na wielkopolskich szlakach – pomysł na wakacje”, które połączyło świętowanie 5-lecia Szlaku Kulinarnego „Smaki Powiatu Poznańskiego” z inauguracją letniego sezonu kulturalnego.

Wydarzenie odbyło się w parku Dworu Skrzynki, gdzie w cieniu starych drzew uczestnicy mogli korzystać z bogatej oferty kulinarnej, spotkań z producentami oraz koncertów w plenerze.

Podczas wydarzenia swoje produkty prezentowali członkowie Szlaku Kulinarnego „Smaki Powiatu Poznańskiego” oraz Wielkopolskiego Szlaku Winnic. Goście mieli okazję degustować wina z Winnicy Warto, Winnicy Morena, Winnicy Niewinne Siostry, Winnicy Zielona oraz Siedliska na Polanie. Regionalne sery przygotowały Serowarnia Golęczewo i Ser-ce Jadzi. Były też lody z Wytwórni Lodów z Kórnika oraz stoiska Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie i Muzeum Gospodarki Mięsnej w Sielinku, na których można było skorzystać z oferty warsztatowej. O letnie smaki zadbała kuchnia grillowa Dworu Skrzynki – mięsne wyroby zapewnił również członek Szlaku – Wiejski Stół dr Maryniak.

Późne popołudnie i wieczór należał do muzyki. Najpierw park Dworu Skrzynki wypełniły największe włoskie przeboje podczas koncertu „Amore, Amore, czyli Dolce Italia” w wykonaniu Eweliny Rajchel, Piotra Kałużnego, Zbigniewa Wrombla i Andrzeja Mazurka. Następnie publiczność przeniosła się do Hiszpanii za sprawą programu „Flamenco z polską duszą” w wykonaniu Przemysława Hałuszczaka, Zbigniewa Wrombla i Andrzeja Mazurka.

Wydarzenie było także okazją do podsumowania pięciu lat działalności Szlaku Kulinarnego „Smaki Powiatu Poznańskiego”, który promuje lokalnych producentów, restauracje oraz dziedzictwo kulinarne regionu.

Impreza otworzyła również cykl letnich wydarzeń w Dworze Skrzynki. W najbliższych tygodniach odbędą się kolejne koncerty, kino plenerowe oraz rodzinne pikniki, które będą kontynuacją wakacyjnego programu przygotowanego przez Dwór Skrzynki i Instytut Skrzynki.

Organizatorzy dziękują wszystkim gościom, wystawcom, partnerom i artystom za wspólne rozpoczęcie lata oraz zapraszają na kolejne wydarzenia odbywające się w Dworze Skrzynki.


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 27.06.2026, 23:11
  • Ostatnia edycja: 27.06.2026, 23:11
element dekoracyjny
element dekoracyjny