Przejdź do głównej treści

Droga wojewódzka nr 306 łączy sąsiadów w Dworze Skrzynki

Relacja
element dekoracyjny
element dekoracyjny

W sobotę, 30 września w Dworze Skrzynki  odbyło się oficjalne otwarcie drogi wojewódzkiej nr 306.  Zamiast uroczystego, zwyczajowego przecinania wstęgi na trasie odbył się PIKNIK RODZINNY w Skrzynkach z mnóstwem atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na takie niekonwencjonalne otwarcie zmodernizowanej drogi i ścieżki rowerowej, mieszkańców regionu zaprosił Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Burmistrz Stęszewa oraz Burmistrz Miasta i Gminy Buk.

Sobotni piknik rozpoczął się też nietypowo… bo zarówno z Buku jak i ze Stęszewa wystartowali uczestnicy rajdów rowerowych, których wspólną metą był park przed Dworem Skrzynki. Drużyny osobiście przyprowadzili na rowerach włodarze gmin Włodzimierz Pinczak oraz Paweł Adam. Ponadto ekipie Buku towarzyszył Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

W czasie krótkiej konferencji prasowej podsumowano efekty modernizacji 13 kilometrowego odcinka drogi łączącej Stęszew z Bukiem. Droga zmodernizowana została kosztem ponad 44 mln złotych, z czego w trzech czwartych dzięki dotacjom z Unii Europejskiej.  Zyskała ścieżki rowerowe, nowe przepusty, chodniki i bezpieczne skrzyżowania. Licznie zgromadzeni goście, wśród których obecni byli parlamentarzyści, a także samorządowcy, pracownicy Urzędu Marszałkowskiego oraz urzędów obu gmin, wysłuchali krótkich wystąpień: Wicemarszałka Wojciecha Jankowiaka, Włodzimierza Pinczaka – Burmistrza Stęszewa oraz Pawła Adama – Burmistrza Miasta i Gminy Buk.

Podczas  pikniku w parku wokół Dworu Skrzynki na uczestników wydarzenia czekały atrakcje sportowe, artystyczne i kulinarne.

Stęszewski Dom Kultury zachęcał najmłodszych do uczestnictwa w grach sprawnościowych.  Było malowanie twarzy, kolorowanki – także te odstresowujące dla dorosłych, zabawy ze szczudlarzem oraz pokazy rękodzieła artystycznego przygotowane przez instruktorki z Muzeum Regionalnego w Stęszewie.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Buku zachęcał do twórczego spędzenia czasu i każdy chętny mógł stworzyć mini makietę bukowskiego rynku. Wszystkich czarował Michael Allen – bukowski iluzjonista, a Marcin Bielawski chwalił się swoim „kosynierem” – unikatowym rowerem elektrycznym. Animatorki bardzo skutecznie angażowały najmłodszych do wspólnych zabaw i konkursów. Ogromnym powodzeniem cieszyły się też spotkania z wędkarzami z Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej Buk.

Największy podziw i zainteresowanie zarówno dzieci, jak i dorosłych, wzbudził wspólny pokaż strażaków z OSP Stęszew i OSP Buk, którzy przeprowadzili bardzo efektowny pokaz ratownictwa drogowego. Zaprezentowali w działaniu nie tylko nożyce hydrauliczne i przecinaki,  ale także medyczne wyposażenie wozów bojowych. Udowodnili, że są bardzo dobrze przygotowani do służby na pobliskiej autostradzie i drodze ekspresowej.

O bezpieczeństwie na drodze, w tym szczególnie dla licznie przybyłych rowerzystów, informowano na stoisku Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu przygotował dla młodych rowerzystów rowerowy tor przeszkód. Trójka młodych cyklistów, która pokonała go najszybciej, otrzymała specjalne nagrody, a dla wszystkich uczestników zmagań na torze przygotowano sympatyczne upominki przydatne w czasie wypraw rowerowych.

Na uczestników czekał także poczęstunek pod chmurką serwowany przy ognisku przez kuchnię Dworu Skrzynki. Do degustacji był też warzywno-owocowy deser serwowany przez pracowników sieci Lidl.

Wielu mieszkańców obu gmin bardzo chętnie korzystało z okazji do zwiedzenia zrewitalizowanego Dworu Skrzynki. Z uznaniem i radością podkreślali, że obiekt znów tętni życiem!

Sobotnie, aktywne popołudnie w Dworze Skrzynki przy wspaniałej pogodzie i wielu atrakcjach można uznać za bardzo udane.

 

 


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 01.10.2023, 09:42
  • Ostatnia edycja: 01.10.2023, 09:44
element dekoracyjny
element dekoracyjny