Przejdź do głównej treści

Koncert Czamanova jazz trio w Dworze Skrzynki

Koncert
element dekoracyjny
element dekoracyjny

W sobotę, 8 czerwca 2024 r. w godz. 16.00 – 18.00 w Dworze Skrzynki zagra zespół Czamanova jazz trio – wstęp wolny, zapraszamy!

Trio powstało wiosną 2012 roku w Poznaniu. Muzycy tworzący zespół to doświadczeni instrumentaliści, oscylujący wokół różnych stylistyk brzmieniowych.
Tym co łączy muzyków jest jazz, który decyduje o klimacie spotkania bądź jest jego celem.

Prezentowana muzyka jest dopasowywana do charakteru występu. Zestawienie barwy trzech instrumentów tworzy muzykę stonowaną, liryczną, refleksyjną, jak również żywą
i energetyczną. Utwory grane przez trio są w głównej mierze autorskie, ale muzycy nawiązują również do pomnikowych kompozycji m.in.  Krzysztofa Komedy, Zbigniewa Guzowskiego, Fryderyka Chopina, Włodzimierza Nahornego, Elli Fitzgerald, Walter Wanderley jak i innych mistrzów powojennej sceny jazzowej.

W płaszczyźnie rytmicznej można odnaleźć elementy ballady, swinging jazzu czy bossanovy. Budowa utworów podyktowana jest ich indywidualną formą oraz składem zespołu czy tzw. wewnętrznym oddychaniem linii melodycznej. Jazz dla zespołu jest sposobem myślenia o muzyce, rozwijaniem melodii, reagowaniem na przebieg kolejnych fraz.
Trio stanowi klasyczny jazzowy skład, czyli fortepian, kontrabas i perkusja. Tego rodzaju porządek na scenie umożliwia integrację z publicznością i zachowuje wzajemną swobodę wypowiedzi; gwar rozmów i prezentowana muzyka nie tylko nie zagłuszają się, ale tworzą odpowiednią atmosferę. Na specjalne życzenie przerwy między utworami wzbogacane są
o słowne komentarze. Dodatkowo muzycy ubrani są w stroje wieczorowe, które podkreślają elegancję występu i podnoszą prestiż spotkania.

Czamanova jazz trio koncertowało w wielu miejscach (Poznań, Warszawa, Kołobrzeg, Zakopane, Łódź, Budapeszt).

Czamanova trio występuje również w projektach teatralnych Stowarzyszenia Legion, działającego przy historycznym Zamku w Kórniku. Udzielająsię także w Stowarzyszeniu Walki i Męczeństwa PALACE Katownia Podhala w Zakopanem, tworząc ilustracje muzyczne do programów dokumentalnych. Jazz trio występuje również z muzykami z Zakopanego
w projekcie „czamanova tatra’s jazz”. Współpracują z Fundacją Okularnicy,
przy koncertach poświęconych Agnieszce Osieckiej.

 

Więcej informacji o zespole znaleźć można na Facebooku oraz kanale YouTube.

 

Koncert Czamanova jazz trio w Dworze Skrzynki

Sobota, 8.06.2024 r., godz. 16.00 – 18.00, wstęp wolny

Pl. Parkowy 1, 62-060 Skrzynki, gm. Stęszew, powiat poznański

www.dworskrzynki.pl

 


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 06.06.2024, 13:21
  • Ostatnia edycja: 06.06.2024, 13:21
element dekoracyjny
element dekoracyjny