Przejdź do głównej treści

Powiat poznański „turystycznie” w Dworze Skrzynki – niezwykły apartament z tarasem czeka na wyjątkowych Gości

Informacje
element dekoracyjny
element dekoracyjny

Dwór Skrzynki w gminie Stęszew to zabytkowy XIX-wieczny obiekt zrewitalizowany w 2022 roku przez powiat poznański. Jest siedzibą samorządowej instytucji kultury, Instytutu Skrzynki – Instytutu Dokumentacji, Rozwoju i Promocji Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego, ale nie tylko. Dwór został zaadaptowany przede wszystkim na ośrodek konferencyjno-szkoleniowy, ale działają tu także Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego, galeria fotografii (Galeria Skrzynki), restauracja oraz pokoje noclegowe.

W przyziemiu dworu znajduje się Sala Pamięci i Tradycji, w której eksponowana jest wystawa zdjęć obiektu z różnych okresów, a także zobaczyć można artefakty przekazane Instytutowi Skrzynki przez potomków rodziny Ifflandów – pierwszych właścicieli majątku.

W Dworze Skrzynki do dyspozycji Gości są:

  • restauracja z tarasem
  • kuchnia grillowa z miejscem na ognisko
  • plac eventowy
  • bar
  • 3 sale konferencyjne
  • sauna (dla Gości nocujących)
  • pokoje 1, 2, 3-osobowe, w tym apartament z tarasem i pokój dla osoby z niepełnosprawnościami; łącznie 27 pokoi z łazienkami (53 miejsca noclegowe).

Pokoje dedykowane są powiatowi poznańskiemu oraz gminom i miastom będącym członkami Metropolii Poznańskiej:  przy drzwiach do poszczególnych pokoi znajduje się herb, nazwa danej gminy oraz krótki opis ciekawostek turystycznych zredagowany przez Piotra Basińskiego z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. W pokojach natomiast znajdują się obrazy autorstwa wybitnego poznańskiego artysty – Mikołaja Obryckiego przestawiające najciekawsze miejsca i obiekty we wspomnianych gminach i miastach.

Wyjątkowy, dwupokojowy, elegancki i komfortowy apartament, który dedykowany jest powiatowi poznańskiemu,  zachęca nie tylko przytulnym wnętrzem i dużym tarasem z widokiem na park. Kiedyś był tu gabinet nestora rodu Conrada Ifflanda. Dziś jego wnętrze zdobią dwa obrazy, oddające przyrodnicze i zarazem malownicze piękno regionu: stadninę koni w Iwnie (gm. Kostrzyn) oraz park przy Pałacu w Rogalinie (gm. Mosina).

W obiekcie organizować można nie tylko konferencje i imprezy firmowe czy biznesowe, ale również wydarzenia rodzinne jak przyjęcia weselne, komunijne, jubileuszowe, czy konsolacje.

Restauracja, czynna w weekendy (soboty 12.00 – 22.00, niedziele 12.00 – 20.00) oferuje dania oparte na kuchni polskiej i wielkopolskiej, a produkty do ich przygotowania pochodzą od lokalnych producentów.

Smak i kultura

W obiekcie i na terenie przylegającego do niego parku realizowane są zadania statutowe Instytutu Skrzynki; m.in. koncerty, spotkania literackie, wystawy fotografii i grafiki, seanse filmowe (kino letnie i dyskusyjny klub filmowy) oraz inne ciekawe wydarzenia artystyczne. Odbywają się też warsztaty i tematyczne spotkania kulinarne z ekspertami smaku.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Dworu dostępną na stronie www.dworskrzynki.pl.

W celu rezerwacji stoika prosimy o kontakt: e-mailowy: kontakt@dworskrzynki.pl lub telefoniczny: 691 838 221. Zapytania dotyczące organizacji imprez należy kierować na adres: rezerwacje@dworskrzynki.pl.

Do zobaczenia w Skrzynkach!

DWÓR SKRZYNKI

Plac Parkowy 1, 62-060 Skrzynki (gm. Stęszew, powiat poznański)

www.dworskrzynki.pl; www.instytutskrzynki.pl

 


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 22.10.2023, 16:09
  • Ostatnia edycja: 22.10.2023, 16:09
element dekoracyjny
element dekoracyjny