Przejdź do głównej treści

Niezwykły sok jabłkowy na kulinarnym szlaku

Informacje
element dekoracyjny
element dekoracyjny

4 listopada w Rolniczo-Sadowniczym Gospodarstwie Doświadczalnym Przybroda odbyło się szkolenie, podczas którego przedstawiciele Instytut Skrzynki, operatora Szlaku Kulinarnego „Smaki Powiatu Poznańskiego” opowiedzieli o idei szlaku i celach statutowych Instytutu. Uczestnicy spotkania mieli także okazję zdegustować świeżo tłoczony sok z jabłek i obserwować cały proces tłoczenia. Gospodarstwo, będące również członkiem szlaku kulinarnego powiatu poznańskiego, w 2022 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, uzyskało Certyfikat Integrowanej Produkcji z tegorocznych zbiorów jabłek. Jest to kolejne potwierdzenie wysokiej jakości owoców produkowanych w tutejszym sadzie.

Całą procedurę certyfikacji przeprowadza i kontroluje niezależna firma SGS Polska Sp. z o. o.

Powyższy dokument potwierdza, że jabłka z Przybrody są zarówno smaczne i zdrowe, nie zawierają pozostałości środków ochrony roślin. Wszystkie zabiegi przeprowadzone w sadzie zostały wykonane preparatami zarejestrowanymi w tej uprawie, w odpowiednim terminie oraz w zalecanej dawce.

W dalszym ciągu, z tych samych, certyfikowanych owoców tłoczony jest w R-SGD Przybroda wyjątkowy w smaku, naturalnie mętny 100% sok jabłkowy.

 

Filmową relację z wydarzeń przygotowała Telewizja STK.

https://telewizjastk.pl/wiadomosci/czytaj/w-trosce-o-wysoka-jakosc-zywnosci

 


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 07.11.2022, 07:53
  • Ostatnia edycja: 09.11.2022, 14:58
element dekoracyjny
element dekoracyjny