Przejdź do głównej treści

Nagrody Starosty Poznańskiego wręczone

Informacje
element dekoracyjny
element dekoracyjny

Coroczne nagrody Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego przyznawane są społecznikom oraz organizacjom pozarządowym, wyróżniającym się przedsiębiorczością, aktywnością, pomysłowością i pracą na rzecz mieszkańców powiatu poznańskiego.

– Zawsze powtarzam, że powiat ma szczęście do ludzi. Dlatego też już jakiś czas temu podjąłem decyzję, aby każdego roku wyróżniać naszych mieszkańców, których praca, a także działalność społeczna czy też biznesowa może być inspiracją do lepszego życia. Odnoszę zresztą wrażenie, że dzisiaj, jak nigdy wcześniej, potrzebujemy wokół siebie autorytetów, bo te które były, albo odeszły albo też zostały zniszczone. Ludzi pozytywnie myślących o drugim człowieku. Ludzi, którzy odrzucają język nienawiści i zamieniają go na dialog, z poszanowaniem wszystkich wartości – stwierdził starosta poznański.

Tak jak w poprzednich latach nagrody wręczono w trzech kategoriach – „przedsiębiorczość”,  „organizacje pozarządowe” oraz „inicjatywy obywatelskie”. W tej pierwszej laureatem została, działająca w gminie Suchy Las, Spółka Apart. Firma Adama i Piotra Rączyńskich prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, a także angażuje się w działalność na polach związanych z szeroko pojętą odpowiedzialnością społeczną.

W kategorii „organizacje pozarządowe” nagroda trafiła do Fundacji Mój Mount Everest, działającej w gminie Tarnowo Podgórne. Fundacja realizuje projekty, które pomagają rodzinom, dzieciom, młodzieży czy też kobietom w rozwiązywaniu problemów związanych z wykluczeniem społecznym. Zachęca również społeczność lokalną do rozwoju i edukacji. Wśród jej najważniejszych zrealizowanych projektów znajdują się: „Young Power w Tarnowie Podgórnym”, „Z kobietami dla kobiet”, „Familijna Gmina czy „Mój Mount Everest”. Fundacja prowadzi również zajęcia dla rodzin z dziećmi w Wielkopolskim Klubie Rodzinnym, mieszczącym się w świetlicy wiejskiej w Kokoszczynie.

Nagrodę wręczono również w kategorii „inicjatywy obywatelskie” i trafiła ona do rąk Krystyny Semby. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że laureatka oddała swoje serce Zespołowi Pieśni i Tańca Lusowiacy, który jest jedną z wizytówek gminy Tarnowo Podgórne. To właśnie dzięki niej, formacja z amatorskiego grona zapaleńców wyrosła na profesjonalną grupę artystyczną, promującą polską kulturę ludową i dbającą o zachowanie od zapomnienia polskich ludowych zwyczajów, tańców i muzyki. To właśnie dzięki jej zaangażowaniu zespół sięga po najwyższe laury na krajowych i międzynarodowych festiwalach.

Relację z wręczenia Nagród Starosty Poznańskiego można było na żywo obejrzeć w Telewizji WTK.

Fot. Powiat Poznański


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 16.01.2023, 12:32
  • Ostatnia edycja: 16.01.2023, 12:33
element dekoracyjny
element dekoracyjny