Przejdź do głównej treści

Instytut Skrzynki na konferencji Potato Poland 2022

Informacje
element dekoracyjny
element dekoracyjny

Wystąpienia członków zespołu organizacyjnego i kapituły smaku konkursu PPVC podczas XXIX Krajowych Dni Ziemniaka Potato Poland 2022 Zamarte.

Oficjalne ogłoszenie konkursu PPVC nastąpiło podczas konferencji XXIX Krajowych Dni Ziemniaka Potato Poland 2022 Zamarte, która odbyła się 20 sierpnia. To impreza o wieloletniej już tradycji, a jednocześnie największe, międzynarodowe targi dla producentów ziemniaka, zarówno w Polsce jak i za granicą.

Podczas konferencji odbyły się też przygotowane przez Instytut Skrzynki:

  • Panel tematyczny „Ziemniak w kieliszku” przeprowadzony przez Zbigniewa Kmiecia i Łukasza Klesyka
  • Prezentacja Adma Łukawskiego nt opakowań wódek i okowit ziemniaczanych od połowy  wieku XIX  do lat 50-tych wieku XX
  • Zapowiedź konkursu, którą wygłosił Jan Babczyszyn

 

Wódki i okowity ziemniaczane odnotowują rosnącą popularność i wytwarzane są coraz częściej przez rzemieślników (wódki kraftowe). Łukasz Klesyk i Zbigniew Kmieć prezentują w swej debacie „Ziemniak w kieliszku” historię destylatów w Polsce. Wskazują także, czym – prócz samego surowca – różni się wódka ziemniaczana od tej wytwarzanej ze zboża.

 

 

4000 artefaktów z 220 fabryk działających na terenie Polski – imponująca kolekcja historycznych etykiet i opakowań wódek ziemniaczanych od XIX wieku do lat 50-tych wieku XX. To także wyjątkowa opowieść o niespotykanych kształtach butelek, dawnych szyldach i plakatach reklamowych alkoholi, zebranych przez samego autora – Adama Łukawskiego.

 

Podczas gali „Potato Poland” dyrektor Instytutu Skrzynki Jan Babczyszyn oficjalnie ogłosił rozpoczęcie konkursu „Polish Potato Vodka Competition”.


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 26.08.2022, 08:09
  • Ostatnia edycja: 26.08.2022, 08:09
element dekoracyjny
element dekoracyjny