Przejdź do głównej treści

Dwór Skrzynki z prestiżowym wyróżnieniem

Informacje
element dekoracyjny
element dekoracyjny

W Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród w 27. edycji Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Wyróżnienie za modernizację w kategorii dwory i pałace otrzymał Dwór w Skrzynkach. Odebrał je wicestarosta poznański Tomasz Łubiński.

– To wyróżnienie można traktować jako drugą nagrodę, ponieważ laureat był tylko jeden. Oprócz tego zostaliśmy także docenieni przez Związek Powiatów Polskich, który uhonorował nas bezpłatnym pakietem promocyjnym w dzienniku „Warto wiedzieć”. Wyróżnienie w tak prestiżowym konkursie jest dla nas bardzo cenne, ponieważ wiele osób deprecjonowało pomysł związany z rewitalizacją dworu. A ten pomysł okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę – podkreślał w stolicy wicestarosta.

– Obiekt w Skrzynkach to przecież nie tylko hotel i restauracja, ale Instytut Kultury z prawdziwego zdarzenia. Działa tam między innymi galeria, kino, co jakiś czas zapraszani są też ciekawi goście… Odbywają się tam również interesujące wydarzenia skierowane do mieszkańców powiatu poznańskiego. I cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Poza tym mamy tam świetną kuchnię, opartą na lokalnych wytwórcach. To tylko pokazuje, że warto było w ten obiekt zainwestować. Gdyby nie to, popadłby on zresztą w ruinę – dodał.

Przypomnijmy, że Dwór w Skrzynkach otoczony parkiem dworskim, datowany jest na drugą połowę XIX wieku. Został on zbudowany dla niemieckiej rodziny Ifflandów, przez którą zarządzany był do 1945 roku. Obecnie obiekt został odrestaurowany i zaadaptowany na ośrodek konferencyjno-szkoleniowy, Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego oraz restaurację i pokoje hotelowe. Zrealizowana inwestycja obejmowała roboty budowlane i instalacyjne. Jego oficjalne otwarcie odbyło się 14 lipca tego roku.

Celem Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”, który odbywa się pod patronatem aż czterech ministerstw jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów ukończonych do pierwszego kwartału 2023 roku, wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi. W tym roku zgłoszono do niego aż 535 obiektów, z których 91 zakwalifikowano do finału.

Konkurs ma już bowiem swoją tradycję oraz renomę. – 27 lat temu mieliśmy pomysł i nadzieję, że najciekawsze dokonania polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji uda nam się wypromować i… udało się, jesteśmy jedynym konkursem tego typu. Najwyższy laur – statuetka i Tytuł „Modernizacja Roku” lub Tytuł “Budowa XXI wieku” jest obiektem pożądania wielu zarówno inwestorów, wykonawców, jak i projektantów – zapewniają jego organizatorzy.

 

 

 

 

 

 


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 27.09.2023, 15:19
  • Ostatnia edycja: 29.09.2023, 07:37
element dekoracyjny
element dekoracyjny