Przejdź do głównej treści

Dwór Skrzynki w finale konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”

Informacje
element dekoracyjny
element dekoracyjny

Dwór Skrzynki w finale konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”

Zabytkowy Dwór Skrzynki, którego rewitalizację przeprowadził powiat poznański w latach 2019-2022  otrzymał nominację do finału ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”, w którym nagradzane są najlepsze inwestycje zmierzające do ratowania narodowego dziedzictwa kulturowego, a także nowe budowle ważne dla lokalnych społeczności. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów.

Dwór Skrzynki jest obecnie siedzibą Instytutu Skrzynki – Instytut Dokumentacji, Rozwoju i Promocji Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego i znajduje się w miejscowości Skrzynki (gm. Stęszew) przy ul. Pl. Parkowy 1. Został on zaadaptowany na ośrodek konferencyjno-szkoleniowy powiatu poznańskiego, ale także działa tam Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego a niebawem rozpocznie swoją działalność restauracja i pokoje noclegowe.

Historia obiektu sięga drugiej połowy XIX wieku, kiedy to został zbudowany przez niemiecką rodzinę Ifflandów, przez którą zarządzany był do 1945 roku. Po II wojnie światowej majątek znacjonalizowano. Pierwszą modernizację obiektu przeprowadzono w 1990 i służył jako ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Od 2015 roku dwór jest własnością Powiatu Poznańskiego.

Poniżej link do filmowej informacji o uzyskaniu nominacji do finału konkursu.


  • Autor: Administrator Strony
  • Opublikowano: 22.03.2023, 14:39
  • Ostatnia edycja: 22.03.2023, 14:42
element dekoracyjny
element dekoracyjny